Koronawirus-covid19 - Covid19-koronawirus

Infolinia NFZ: 800 190 590
Infolinia NFZ: 800 190 590
Przejdź do treści

Apel Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Covid19-koronawirus
Opublikowane w Porady · 11 Marzec 2020
Tags: ochronakoronawirus
Apel Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o  wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzegania zaleceń  Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb  sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.
Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz  zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się  koronawirusem.
Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że  dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub  detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się  koronawirusa.
W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych  objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z  domu i spotkań z innymi osobami.
Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o  koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji  publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.
Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o  obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych  czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw  urzędowych, a także po prostu rozmowę.
Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają  wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce.
Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie  się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.      Infolinia NFZ: 800 190 590
Strona niezależna/prywatna
Wszelkie prawa zastrzeżone
Wszystkie zawarte informację pochodzą z zaufanych źródeł.
Kontakt:
kontakt@covid19-koronawirus.pl
Wróć do spisu treści